Društvo psihoanalitičkih psihoterapeuta Srbije (DPPS) organizuje jesenji seminar koji će se održati 14.12.2024. godine sa početkom u 10:00h u Institutu za mentalno zdravlje, Crvena sala, ulica Milana Kašanina, 3.

Tema ovogodišnjeg seminara posvećena je životu i delu Dr Huga Klajna povodom 130. godišnjice rođenja i glasi „Da li je svaka ljubav transferna?“

Program jesenjeg seminara DPPS – „Da li je svaka ljubav transferna? Život i delo dr Huga Klajna povodom 130. godišnjice rođenja“
09.30–09.50 hRegistracija učesnika
09.50–10.00 hOtvaranje skupa
10.00–10.30 hIvanka Dunjić: DA LI JE SVAKA LJUBAV TRANSFERNA?
10:30–11.15 hTija Despotović i Goran Marković: O ŽIVOTU DR HUGA KLAJNA I ETIČKIM ASPEKTIMA PSIHOANALIZE – razgovor sa proslavljenim režiserom i autorom knjige „Zavod“
11.15–11.45 hSnežana Kecojević Miljević: PARTIZANSKA HISTERIJA JUGOSLOVENA –kako je psihoanaliza ušla u zvanične medicinske krugove u posleratnoj Jugoslaviji
11.45–12.00 hGordana Dedić: Predstavljanje knjige „ETIKA U PSIHOTERAPIJI“
12.00–12.45 hPauza sa sendvičima
12:45–14.15 hSuperviziona grupa
14.15–14.30 hZatvaranje skupa

 

Skup je u procesu akreditacije.


Goran Marković je srpski filmski i pozorišni reditelj, scenarista, pisac i dramaturg. Režirao je preko 50 dokumentarnih filmova, 13 igranih filmova i tri pozorišne predstave. Dobitnik je brojnih Jugoslovenskih, srpskih i internacionalnih filmskih i pozorišnih nagrada među kojima se izdavjaju dve „Zlatne arene“ u Puli, nagrada za najbolju režiju za film Tito i ja na San Sebastian filmskom festivalu, nagrada na Montrealskom svetskom filmskom festivalu za film Kordon, kao i Sterijina nagrada za najbolji moderni dramski scenario za pozorišnu predstavu „Turneja“. Goran Marković je takođe profesor na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu i član je Evropske Filmske Akademije u Briselu.

Prof.dr Gordana Dedić je neuropsihijatar, psihoanalitički psihoterapeut, redovni profesor na Medicisnkom fakultetu VMA. Predaje na master studijama iz psihoterapije na Fakultetu za pravne i poslovne sstudije u Novom Sadu i u Centru za psihoterapijske studije u Beogradu.potpresednik je Saveza društava psihoterapeuta Srbije. Redovni je član SKAIN (Srpska kraljevska akademija inovacionih nauka). Autor je 10 knjiga i oko 200 stručnih i naučnih radova. U svojoj najnovijoj knjizi „Etika u psihoterapiji“ Dr Dedić pokušava da odgovori na pitanja koja se često postavljaju u psihoterapijskom kontekstu a odnose se nasledeće: Šta je etička odluka i koji su modeli etičkog odlučivanja u psihoterapiji? Koji su motivi za bavljenje psihoterapijom? Koja su prava klijenata u psihoterapiji? Da li postoje granice uspeha u psihoterapiji? Autorka takođe govori o poverljivosti, o otkrivanju psihoterapijske tajne i o tome kako klijent razume poverljivost. Šta je neovlašteno otkrivanje psihoterapisjke tajne? Da li psihoterapeut i klijent mogu biti prijatelji? Na kraju, osvrće se na česte nedoumice koje se odnose na pitanje da li psihoterapeut miže da prima poklone od klijenata, kako reagovati u neočekivanim susretima sa klijentima na javnim mestima?